دسته‌بندی نشده

تمیز کردن مبل مخمل

در صنعت مبل سازی پارچه مخمل یکی از پرکاربردترین می باشد. جهت افزایش زیبایی مبلمان از این پارچه استفاده می کنند. یکی از مهمترین کار های که تکنسین های مبل شویی باید در هنگام حضور در محل باید بدان دقت به جنس و رنگ پارچه مبل است.

چرا باید مبل مخمل را با شیوه‌ای خاص شست و شو بدهیم؟

ساختار مبل با جنس مخمل به شکلی که اگه قصد داریم در خانه به تمیزکاری آن بپردازیم، لازم تا این کار رو با دقت زیادی انجام بدیم. پرز‌های پارچه مخمل بسیار حساسِ و ممکن با نظافت غیر اصولی از بین برود. بنابراین بهتره که طبق دستور العمل‌ها تمیز کاری مبل رو پیش ببریم.

مهم‌ترین مرحله برای پاک کردن مبل مخمل

برداشتن آلودگی از سطح مبل یکی از مهم‌ترین مراحلی است که پیش از آغاز عملیات شستن مبل مخمل باید انجام گیرد. برای این کار باید ابتدا سطح مبل، گوشه‌ها و درزهای آن را کاملا با جاروبرقی جارو کنید تا گردوغبار از سطح آن زدوده شده و لکه‌هایی که از قبل روی مبل ایجاد شده، خود را نشان دهند.
برای این کار می‌توانید از سری مخصوص گردگیری جاروبرقی که مخصوص مبلمان و پرده در نظر گرفته شده، استفاده کنید. فقط توجه داشته باشید این کار را به آرامی انجام دهید تا پرزهای ظریف پارچه مخمل مبل آسیبی نبیند

روش های موثر لکه بری

در زمان شستشوی مبل با پارچه جنس مخمل در خانه نیز باید با استفاده از یک شوینده مناسب، پارچه مبل را تمیز و لکه‌زدایی کنید.

ترکیب آب‌لیمو، آب و جوش شیرین: مواد زیادی برای این کار وجود دارند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به ترکیب آب‌لیمو، آب و جوش شیرین اشاره کرد که به صورت معجزه‌آسایی مبل شما را تمیز می‌کنند.
برای استفاده از ترکیب آب‌لیمو، آب و جوش شیرین برای شستشوی مبل مخمل در منزل، ابتدا باید مقداری از آبلیمو را با کمی آب و جوش شیرین در ظرفی مخلوط کنید. سپس با یک اسفنج نرم یا یک تکه پارچه نخی، مقداری از محلول را به آرامی روی سطح مبل و روی لکه‌ها بکشید

«پیش از اینکه تمامی لکه را با این مواد بشویید، ابتدا قسمت کوچکی از آن را امتحان کنید تا مطمئن شوید که مواد شوینده وردنظر آسیبی به مبلمانتان وارد نمی‌کند.»

آب و صابون: تمیز کردن پارچه مخمل با آب و صابون
اگه ترکیب آبلیمو و جوش شیرین اثری نداشت، روش آب و صابون رو امتحان کنید. برای پاک کردن لکه از روی مبل مخمل با این روش کافیه محلولی از آب و صابون درس کنیم و مثل روش قبلی با استفاده از پارچه‌ی بدون پرز، به آرامی لکه‌ها رو پاک کنید.

البته این روش موقعی تاثیر بیشتری داره که لکه‌ی رو مبل خشک نشده باشه. پس باید یادمون بمونه که موقع لک شدن مبل همون لحظه باید از ترکیب آب و صابون استفاده کنیم تا به خوبی لک روی پارچه از بین بره.

خشک کردن پارچه مخمل

حال با نکات گفته شد باید در پایان اشاره کنیم که از انجاییکه پارچه مبل را نمی توان برای خشک شدن اویزان کرد یا اب کشی کرد، مسئله جمع اوری چرک ها بسیار حیاتی می باشد. امکان بازگشت لکه ها یا بروز چرک اب ها وجود دارد.
پس بعد از تمیز کردن مبل مخملی با جوش شیرین یا روش های دیگر، محل مرطوب را با پنکه یا سشوار کاملا خشک کنید. تمیز کردن مبل مخملی زمان زیادی نمی برد. اما بسیار مهم است که در هنگام خشک شدن مبل روی مبل ننشینید. وقتی مبل کاملا خشک شد، موها را به آرامی با یک برس نرم و خشک به سمت مبل شانه کنید.

 

گاهی اوقات لکه روی مبل مخملی خیلی وقت پیش ایجاد شده است و لکه کاملا خشک است و با مواد شوینده معمولی بدون دستگاه به طور کامل تمیز نمی شود. در چنین مواقعی شما می‌توانید از مبل شویی سپیدواش کمک بگیرید سپیدواش با قیمتی نسبتا ارزان مبل مخملی شما را بدون آسیب تمیز می کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *